29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yılı kutlamaları Valimiz Sayın Ali MANTI’nın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Vali MANTI, Bingöl’de görev yapan protokol üyelerini makamında tek tek ağırlayarak tebrikleri kabul etti.
 
        Daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Karşıyaka Kapalı Spor Salonundaki tören ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Vali MANTI, yurdun her yerinde olduğu gibi Bingöl'de de Cumhuriyetin 94. yıl dönümünü coşkauyla, kıvançla ve gururla kutlandığına vurguladı.

        Törene Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra, 49.Komando Tugay Komutanı Albay Ersin ALTAY, Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcısı Tunahan ÇİL, Kamu Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlarımız katıldı.
 
        Bingöl’de bulunan ilk, orta ve lise öğrencilerinin Cumhuriyet temalı şiir ve kompozisyonlarını okudukları törende; şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere Valimiz Sayın Ali MANTI hediyelerini verdi. Öğrenciler tarafından sunulan Halk Oyunları gösterisi beğeni ile izlendi.
Kayıt: 29.10.2017
Güncelleme:30.10.2017
Paylaş


WS05