SURİYELİ ÇOCUKLAR SİNEMAYLA TANIŞTILAR

Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen organizasyonla Suriyeli Çocuklara yönelik sinema etkinliği düzenlendi.

İlimizde geçici koruma kapsamında yaşayan Suriyeli çocuklar Binpınar su tesislerinin katkılarıyla Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında sinemayla tanıştı.

Sosyal uyum çalışmaları kapsamında düzenlenen etkinlik kapsamında Suriyeli 70 çocuk aileleri ile birlikte Kalium Alışveriş Merkezinde faaliyet gösteren Cinemaximum sinemasında ilk kez sinemada 3D film seyretmenin mutluluğunu yaşadı. Suriyeli çocuklar gösterimde olan “Küçük Ayak” filmini ilgiyle izledi.

İl Göç İdaresi Müdürü Akif ESEN yaptığı açıklamada: “Suriye iç savaşı beraberinde birçok acı hikâyeler getirdi, annesini yitiren, babasını yitiren, kardeşini yitiren çocuklar oldu. Birçok çocuk öksüz ve yetim kaldı. Bugün burada ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Ülkemize gelen ve İlimizde geçici koruma kapsamında ikamet eden Suriyeli çocukların geçmişte yaşadıkları acı hatıraları ve zor yaşam koşullarını kısa bir süreliğine de olsa unutturmak amacıyla Binpınar su tesislerinin katkılarıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte çocukların yaşadıkları mutluluk ve heyecanı görmek bizleri de çok mutlu etti” dedi.

Kayıt: 2.11.2018
Güncelleme:2.11.2018
Paylaş


WS05