Vali KÖŞGER, Suriyeli Aileler ile Yemekte BuluştuVali Yavuz Selim KÖŞGER, “Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım” yardım kampanyası kapsamında Gölpark Cağ Restaurant’ta düzenlenen yemek programında 51 Suriyeli aile ile buluştu. Programa Vali KÖŞGER’in yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcıları Cevat GÜN ve Muhammet Fuat TÜRKMAN, İl Göç İdaresi Müdürü Murat ATİLLA, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Kızılay Bingöl Şube Başkanı Mehmet SAVAŞ ve kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı.
Vali KÖŞGER programda yaptığı konuşmasında: “Biz bu kampanyayı başlatmadan önce kaç tane Suriyeli misafirimiz olduğunu ve içerisinde bulundukları şartlarını bilmiyorduk. Suriyeli kardeşlerimize yönelik olarak başlattığımız kampanyaya Bingöl halkı da çok büyük ilgi gösterdi, katılım sağladı. Sizleri barındırmak, ihtiyaçlarını gidermek için seferber olduk.
Bosna’da Makedonya’da, Balkanlar’da bir sıkıntı olsa, oralarda sıkıntı yaşayan halk Türkiye’ye geliyor. Yine Ortadoğu’da sıkıntı olduğunda, Irak’ta, Kuzey Irak’ta yaşanan sıkıntılar neticesinde oranın halkı buraya sığınıyor. Şimdi Suriye’de yine bir sıkıntı yaşanıyor, Suriyeli kardeşlerimizle ortak değerlerimiz var, inancımız bir, düşüncelerimiz, geçmişte de ortak bir tarihi paylaşıyoruz dolayısıyla bu ülke sizlere kapısını açtı, gönlünü açtı. Burada sizleri misafir ediyor.
Kayıt: 24.12.2015
Güncelleme:24.12.2015
Paylaş


WS05